або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Імунотерапія раку у Києві

Імунотерапія раку у Києві

Імунотерапія - один із нових методів лікування раку, який спрямовує захисні реакції імунітету на боротьбу з пухлинами. Перелік онкозахворювань, проти яких вона застосовується, постійно збільшується, як і список дозволених для використання препаратів. Порівняно з уже традиційними методами терапії (променевою та хіміотерапією), цей метод викликає менш виражені побічні ефекти, а у деяких випадках є єдиним можливим способом лікування. У Києві імунотерапія застосовується у медичному центрі «Mediland».

Як працює імунотерапія

В організмі людей час від часу виникають ракові клітини, але хвороба не завжди розвивається і проявляється, оскільки у нас є природний захист від онкозахворювань. На молекулярному рівні спеціальні ферменти виправляють пошкодження молекул ДНК. На клітинному рівні від онкопатологій нас захищає імунітет - на перероджені клітини діють антитіла та інтерферони, лейкоцити розпізнають ракові клітини та знищують їх. Але існують чинники, які знижують ефективність природних способів боротьби організму з раком:

  1. Ослаблення імунітету (люди, у яких розвивається імунодефіцит, більш схильні до ракових захворювань)
  2. Здатність ракових клітин "ховатися" від імунної системи ( вони не розпізнаються лейкоцитами та антитілами, як загроза для організму, оскільки на їх поверхні є ті самі особливі молекули, що містяться у нормальних клітин і захищають їх від знищення власним імунітетом)
  3. Клітини пухлини виробляють речовини, які пригнічують діяльність лейкоцитів

Механізми, завдяки яким ракові клітини уникають знищення імунною системою, складні, різноманітні та вивчені не до кінця. Але їх дослідження активно проводиться протягом останніх десятиліть, оскільки цей перспективний напрямок може змінити підходи до лікування онкозахворювань, знизити ризики ускладнень і виникнення рецидивів.

Вчені вже з'ясували, що можна впливати на імунну систему, щоб допомогти їй успішніше боротися з пухлинними клітинами, що розвиваються. Існують способи посилити імунітет, використовувати природні речовини, що пригнічують розвиток новоутворень, збільшити кількість лейкоцитів, які активно знищують пухлини. Також можна допомогти імунітету розпізнавати новоутворення й ефективно боротися з ним.

Види імунотерапії

Розрізняють активну, пасивну та гібридну імунотерапію. У першому випадку терапія допомагає імунітету розпізнавати ракові клітини і цілеспрямовано знищувати їх. У другому випадку імунний захист посилюється у цілому. Гібридна імунотерапія - це поєднання активних і пасивних видів імунотерапії.

Клітинна імунотерапія CAR-T

Для цього виду терапії з крові пацієнта виділяють Т-лімфоцити, потім у лабораторних умовах змінюють їх. У результаті у клітин з'являються особливі рецептори для розпізнавання і знищення клітин пухлини. Модифіковані лімфоцити вводяться в організм пацієнта і забезпечують активну боротьбу з новоутворенням.

Терапія дендритними клітинами

З організму пацієнта виділяють дендритні клітини, збільшують їх кількість у лабораторних умовах, а потім вводять отриманий препарат назад у кров. Ці клітини допомагають імунітету розпізнати новоутворення, після чого імунна система починає боротися з пухлиною. У деяких випадках у кров пацієнта вводиться розчин зруйнованих клітин новоутворення (лізат) або спеціальні речовини, які активізують роботу дендритних клітин без їх виділення з крові та лабораторної обробки. Згідно з іншою методикою, в організм людини вводять спеціальний вірус, який заражає клітини пухлини і робить її більш помітною для імунної системи.

Застосування інгібіторів контрольних точок

Цей вид імунотерапії вважається найсучаснішим. При цьому методі використовуються моноклональні антитіла, які приєднуються до ракових клітин і роблять їх помітними для імунної системи. Або вони приєднуються до лімфоцитів, допомагаючи їм контактувати з пухлиною і знищувати її. Можуть використовуватися антитіла, отримані з клітин людини, або змінені антитіла тварин (так званий, гуманізований тип). Також застосовуються речовини, які блокують реакції імунітету проти власних здорових клітин організму і посилюють його боротьбу з раковими клітинами.

Застосування цитокінів

Цитокіни (інтерферони та інтерлейкіни) - речовини, які беруть участь у знищенні вірусів, бактерій, але також діють проти пухлин. Вони пригнічують ріст і розвиток клітин раку, стимулюють діяльність різних груп лейкоцитів і їх злагоджену роботу, завдяки чому імунна система краще розпізнає клітини новоутворення і бореться з ними. Цитокіни можуть змушувати пухлину синтезувати речовини, які роблять її помітною для імунітету.

Побічні ефекти імунотерапії

Імунотерапія - ефективний і перспективний метод, але він також чинить побічні ефекти, хоча вони виражені менше, ніж під час хіміотерапії. Стимуляція імунітету може порушувати природні способи захисту здорових клітин організму від агресії імунітету. Можлива поява аутоімунних захворювань:

  • аутоімунного діабету
  • тиреоїдиту
  • нефриту
  • гепатиту
  • артриту
  • надниркової недостатності та деяких інших патологій

У таких випадках призначається лікування для стримування реакцій імунітету, в тому числі - гормональне. Курс імунотерапії може бути скасований, якщо виникає ризик для пацієнта.

Коли призначають імунотерапію

Спочатку імунотерапію застосовували на пізніх стадіях онкозахворювання, коли інші методи лікування виявилися неефективними. Згодом виявилося, що цей підхід перспективний у боротьбі з онкопатологіями, його стали застосовувати і на ранніх стадіях хвороби. У багатьох випадках його поєднують з іншими методами лікування - хірургічним, променевою терапією, хіміотерапією. Імунотерапія призначається:

  • якщо результати обстежень у пацієнта підтверджують можливість боротьби імунітету проти пухлини
  • при неоперабельних формах раку, наявності протипоказань до хірургічного лікування
  • для профілактики метастазування
  • для уповільнення зростання новоутворення

Вперше імунотерапевтичні процедури були проведені під час лікування меланоми. Потім вони стали використовуватися для боротьби з пухлинами легень, нирок, сечового міхура. Наразі список онкозахворювань, при яких застосування імунотерапії схвалено для лікування, значно розширився і збільшується з кожним роком.

Протипоказання до застосування

Проведення імунотерапії протипоказано при:

  • ревматизмі
  • аутоімунних захворюваннях
  • імунодефіцитних станах
  • наявності важких алергічних реакцій
  • прояві побічних ефектів після попереднього курсу імунотерапії
  • психічних розладах
  • туберкульозі
  • псоріазі
  • вагітності
  • важких захворюваннях серця, нирок, печінки

Використовувані препарати

 

Препарат для імунотерапії підбирають залежно від виду онкологічного захворювання і від того, який спосіб впливу на імунітет потрібен у даному випадку. Для лікування використовують препарати, створені на основі:

  1. Антитіл - речовин, націлених на боротьбу з антигенами пухлини
  2. Цитокінів, які допомагають лейкоцитам обмінюватися інформацією, запускають захисні реакції
  3. Дендритних клітин, які допомагають імунітету розпізнати пухлину і розвинути імунну реакцію проти неї
  4. Змінених у лабораторних умовах лімфоцитів, які набувають здатності знищувати пухлину

В Україні застосовуються такі препарати, як:

  1. Ніволумаб - при лікуванні недрібноклітинного раку легень, нирково-клітинного раку, меланоми, лімфоми
  2. Пембролізумаб - при лімфомі, меланомі, раку легень, шлунка
  3. Ритуксимаб - при лікуванні неходжкінської лімфоми
  4. Дурвалумаб - при лікуванні раку сечового міхура і недрібноклітинного раку легенів
  5. Атезолізумаб - при раку сечового міхура

Можуть використовуватися і деякі інші препарати, дозволені у нашій країні, а також їх різні комбінації.

Як проходить процедура

Препарати для імунотерапії вводяться внутрішньовенно. Процедура проходить у медичному центрі, лікар уважно стежить за станом пацієнта. Перший сеанс триває довше - близько 1 години, оскільки потрібно оцінити реакцію організму на терапію, перевірити наявність побічних ефектів. Наступні процедури, за відсутності ускладнень, проходять швидше. Протягом деякого часу після введення ліків пацієнту потрібно залишатися під наглядом медичного персоналу.

Після введення препаратів може підвищитися температура і розвинутися загальна слабкість. У деяких випадках можливі головні болі та набряк мозку. Про появу будь-яких тривожних симптомів потрібно повідомляти лікарю. Лікар призначить відповідне лікування або скасує продовження курсу хіміотерапії, якщо це буде необхідно.

В окремих випадках лікувальний ефект від імунотерапії відсутній через індивідуальні особливості організму. Також її ефективність може знижуватися в міру продовження курсу.

Переваги імунотерапії у МЦ «Mediland»

 

Зверніться до спеціалістів МЦ «Mediland», щоб дізнатися, чи підходить цей метод лікування у вашому випадку. Лікарі нашого медичного центру:

  • застосовують різні методи терапії тільки після ретельного обстеження пацієнта, зважування всіх «за» і «проти»
  • використовують сертифіковані препарати, схвалені для лікування в Україні
  • уважно контролюють стан пацієнта, оцінюють реакцію організму на призначене лікування

З цінами на імунотерапію у нашому центрі можна ознайомитися на сайті, але повна вартість лікування буде розрахована після обстеження. Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте, замовте послугу зворотного дзвінка або залиште заявку на нашому сайті.

Наші фахівці
Бугайцов Сергій Георгійович ‒ мамолог, онкомамолог Київ

Бугайцов Сергій Георгійович

Лікар-мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Лікар-онколог, онкодерматолог, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії

Дичаковский

Дичаковський Євгеній Валентинович

Лікар-онкогінеколог, хірург

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Одарченко

Одарченко Сергій Петрович

Клінічний онколог, онкохірург вищої категорії, к.мед.н., доцент

Парокінний

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Скрипничук

Скрипничук Іван Васильович

Лікар-онколог

Савчук Леонід Васильович Медиленд

Савчук Леонід Васильович

Лікар-отоларинголог, ЛОР-онколог вищої категорії, дитячий ЛОР

Ткаченко Федот Генадійович

Ткаченко Федот Генадійович

Лікар проктолог, хірург вищої категорії, онкохірург

Шестак Геннадій Петрович

Шестак Геннадій Петрович

Лікар-гематолог вищої категорії, онкогематолог

FAQ

⇒ Які захворювання успішно лікують за допомогою імунотерапії?

Імунотерапія ефективна під час лікування деяких видів раку молочної залози, меланоми, лімфоми, онкозахворювань шлунка, легень, підшлункової залози, сечового міхура, печінки, шийки матки.

⇒ Чим відрізняється імунотерапія від хіміотерапії?

Хіміотерапія знищує клітини, що активно діляться, не вибірково, тому цей метод чинить побічну дію на здорові тканини. Імунотерапія - це цілеспрямована дія на ракову пухлину через природні механізми імунітету. Під час розвитку раку вони виражені слабо, а препарати для імунотерапії допомагають їх посилити, усувають перешкоди для боротьби організму з пухлиною.

⇒ Скільки часу триває імунотерапія?

Тривалість курсу може становити від 2 до 6 тижнів, визначається лікарем у кожному випадку індивідуально. Тривалість першої процедури складає близько 1 години, при подальшому введенні препарату - близько 30 хвилин.

⇒ Кому підходить імунотерапія?

Доцільність імунотерапії при онкології визначається залежно від результатів обстежень і особливостей клінічного випадку. Метод може застосовуватися під час лікування пацієнтів із неоперабельними формами раку, при розвитку рецидивів і для їх профілактики, при відсутності помітного ефекту після курсу хіміотерапії.


Заказать обратный звонок